Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Nerede, Ne Zaman, Ne Giyilir?

Nerede, Ne Zaman, Ne Giyilir?

“ Giyim kişiliğimizi, tarzımızı yansıtan bir olgu ve bu olguyu bizi çevreleyen dünyaya karşı en iyi ve doğru şekilde kullanmalıyız... ”

Moda, her sezon yepyeni trendleriyle hayatımıza yön verse de duruma göre giyinmemiz gerektiği gerçeği hiç değişmiyor. Partiye, davete, kokteyle ya da iş görüşmesine giderken tercih etmeniz gereken giyim konseptleri farklı. Sözsüz iletişimin dili olan giyim, dış görünüş ve davranışlar, bir bütün olarak kim olduğumuz konusunda karşı tarafa mesaj veren olgular. O halde "Nerede, ne zaman, ne giyilir?" sorusunun yanıtlarını, farklı konsept başlıkları altında inceleyelim. 

ne zaman ne giyilir

İlk Buluşmada Ne Giyilir?  (detaylar için başlığa tıklayın)

"İlk intiba her şeydir." sözünü doğrulayan bir gerçek var ki, o da ilk buluşmada nasıl bir giyim türü tercih edildiği... Seçtiğiniz giyim şekli, aslında sizin gerçek kişiliğinizi bilmeyen insanlara, sizi anlatacak yegane mesajı veren "iletişim" şeklinizdir. İlk buluşmada ne giyilir?

Kayınvalide İle İlk Tanışmada Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

 Zor ve heyecan verici bir deneyim diyebiliriz ilk buluşma için. Yinede evlenmiş ve bu süreçten geçmiş biri olarak size ilk tavsiyem "sadece doğal ve kendiniz gibi olun". Çünkü annesi sizi ilk görüşmede severse sever, sevmezse de ileride çok fazla bir şey değişmeyebilir. 

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

İş görüşmesine giderken kadın ve erkekler için ideal giysi seçimi takım elbiseden yana olsa da önemli olan, kendinizi içinde en rahat hissettiğiniz doğru kıyafeti tercih etmenizdir.

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir? 

Kır Düğününe Giderken Ne Giyilir? 

İlkbahar ve yaz aylarının en gözde ritüellerinden olan kır düğünleri, giyim konseptlerine vereceği yön bakımından da önemli. 

Kır Düğününe Giderken Ne Giyilir? 

Yolculuğa Çıkarken Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Kokteyle Giderken Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Spor Salonuna Giderken Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Spor yapmanın en iyi tarafı, içinde kendinizi en rahat hissedeceğiniz sportif kıyafetleri özgürce giyebilmektir. 

Spor Salonuna Giderken Ne Giyilir? 

Beyaz Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Eskiden sadece yaz mevsiminde giyilmesi makul sayılan beyaz pantolonlar, modanın evrildiği yeni durumda her mevsim rahatlıkla tercih edilebiliyor. 

Beyaz Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

18 Derece Havada Ne Giyilir? 

Muhtemelen böyle bir soruyu Google'a sorduysanız, bahar günlerinde olduğunuz düşünülebilir. Bahar aylarının en güzel yanı, coşku dolu havanın verdiği enerjiyle tepeden tırnağa renklenmenizdir. 

18 Derece Havada Ne Giyilir? 

Pikniğe Giderken Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Konsere Giderken Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Gideceğiniz konserin bir salonda gerçekleşen bir dinleti mi yoksa stadyum gibi büyük bir mekanda yapılan bir etkinlik mi olduğu, bu sorunun cevabı bakımından önemli. Eğer klasik müzik ya da opera gibi bir konser dinlemeye gidecekseniz, seçiminiz zarif, sade ve şık tasarımlardan yana olmalıdır. Bu tip 
etkinlikler, rahat giyimden ziyade formal giyim türünün tercih edildiği ortamlardır. Eğer bir pop konseri dinlemeye gidecekseniz, konser boyunca kulaklarınız kadar bedeninizin de bu zevkten mahrum kalmayacağı kesin. Şarkılara dans ederek eşlik edeceğinizi düşünerek jean ya da deri pantolonları, t-shirt ya da sportif gömleklerle tamamlamanız yerinde olur. Mont, ceket ya da hafif bir hırkayı bu kombinlere kolaylıkla ekleyebilirsiniz.  

Konsere Giderken Ne Giyilir? 

Kahvaltıya/Bruncha Giderken Ne Giyilir?  (detaylar için başlığa tıklayın)

Son yıllarda Türkiye’de de giderek popülerleşen brunch, kahvaltı ve öğle öğünlerini birleştiren bir öğün olarak yapılıyor. Peki arkadaşlarınızla, ailenizle ya da sevgilinizle kahvaltıya giderken nasıl giyinmelisiniz? Detayları başlığa tıklayarak okuyabilirsiniz.

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Akşam yemeği davetine giderken ya da birilerini akşam yemeği için davet ettiyseniz nasıl kıyafet seçeceğinize de dikkat etmelisiniz. Sonuç olarak akşam yemekleri özeldir ve özenli olmak gerekir. 

Düğünde Ne Giyilir?  (detaylar için başlığa tıklayın)

Düğün çeşitleri de artık çeşitlilik gösteriyor. Kır düğünü, salon düğünü, yemekli düğünler, otel düğünleri yatta yapılan düğünler ve daha birçok alternatif gelin ve damat adaylarının kafasını bile karıştırıyor artık. Peki Düğünde Ne Giyilir ve düğün kombinleri oluştururken nelere dikkat edilmeli biliyor musunuz?

Kep Atma Töreninde Neler Giyilebilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

 Kep töreninde giyilecek kıyafetin modası yok aslında ama yinede duruma uygun olmak gibi bir niyetiniz varsa sizin için güzel önerilerimiz var.

Bayramda Nasıl Giyinilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Öncelikle bayramda nasıl bir plan yaptığınıza bağlı bayram kombininiz.  Ailenizi ya da akrabalarınızı mı ziyaret edeceksiniz yoksa tatile mi gideceksiniz? Ya da belki arkadaşlarla beraber buluşup bir şeyler yapmayı planlıyorsunuzdur. Birçok farklı seçenek var bayram kombini yapabilmeniz için.

Doğum Gününde Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Ne giyeceğimizi en çok düşündüğümüz günlerden birisidir doğum günü partileri. Kendimizin ya da arkadaşımızın olmasının önemi yok aslında. Doğum günü partileri her koşulda çok özendiğimiz ve severek hazırlandığımız en eğlenceli günlerdendir. Aynı yılbaşı partileri, yıldönümleri, sevgililer günü gibi.

Havuz Başı Partisinde Ne Giyilir? (detaylar için başlığa tıklayın)

Yaz aylarında düğün, nişan, doğum günleri ve çeşitli kutlamalar için en çok tercih edilen konsept havuz başı konseptidir. Havuzlu bir restoranda ya da havuzlu bir evin bahçesinde yapılması tercih edilen havuz başı partileri, mezuniyetler için de sıkça tercih edilir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın