Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kızıl Saçlılar Nasıl Giyinmeli?

Kızıl Saçlılar Nasıl Giyinmeli?

“ Kızıl saç farklı olmayı sevenlerin saç rengi... Farklılık, özgünlük güzeldir ancak bu renk saçın kullanımı da biraz özen göstermeyi, ince düşünmeyi gerektiriyor. ”

Şimdi kızıl saçlılara hangi renkler yakışır inceleyelim...

Öncelikle kızıl saçlıları da kendi içerisinde gruplayabiliriz. Örneğin bakıra yakın kızıllarda sıcak renk tonları daha hoş durur.  Bir diğer grup olan koyu kırmızıya yakın kızıllarda ise soğuk tonlar daha alımlı görünür.

Kızıl saçlıların rengi siyah yerine kahvelerdir. Siyah, çoğumuz için kurtarıcı olabilir fakat kızıl saçlıysanız; sizin kurtarıcınız kahverengi olmalıdır. Kahvereni haricinde kullanmanız gereken renkler ise doğal toprak tonları, tarçın, camel, bej, beyaz, portakala çalan kırmızı, turkuaz  renklerdir. Mutlaka siyah kullanmak isterseniz şayet daha küçük parçalarda siyahı tercih edebilirsiniz. Öreğin; küçük bir çanta, fular, toka, bandana, şal, kemer gibi.

Kızıla yakışan en uyumlu ve doğru renklerden birisi yine yeşildir diyebiliriz. Zümrüt ve zeytin yeşili kızıl ile oldukça uyumlu renklerdir. 

Ayrıca canlı bir görünüm için kızıl tonları kobalt mavisi, yosun yeşili ve turkuaz tonlarıyla da kombinleyebilirsiniz.

Makyaj konusuna da değinelim kısaca:

Kırmızı ve yeşil hem tezat, hem de birbirlerini mükemmel biçimde tamamlayan renklerdir. Yeşil bir göz kalemi veya hafifçe sürülmüş yeşil far iyi bir fikir.

Doğal bir şekilde cankı görünen kızıl saçlıların makyajda da özellikle doğal tonları kullanmasını akılla olur. Ruj kullanmadan, sadece açık kahverengi bir göz farı ve pembe-bronz allıkla sizi oldukça doğal bir görünüme kavuşturacaktır.

Şeftali tonlarında bir far ya da ruj ise kızıl saçlıların ateşini daha çok parlatacaktır. Özellikle ela, yeşil ve mavi gözlüler mutlaka şeftali tonlarında bir allık edinmeli. 

Gözlerinizdeki etkiyi güçlendirmek için de doğal kahverengi tonlarında etkili bir maskara kullanablirsiniz.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın