Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

“ ”

Kedi gözü makyajı, daha çok gece kullanılabilecek bir makyajdır. Daha sade bir görünüm için bu göz makyajıyla pembe tonlarda allık ve ruj kullanmanızı öneririz.

Öncelikle gözaltı ve üstüne kapatıcı uygulamalısınız. Kapatıcıyı bir fırça yardımıyla ufak dokunuşlarla yedirmelisiniz. Daha sonra parmaklarınızı kullanarak iyice yedirmelisiniz. Beyaz renkte göz bazını çok az miktarda gözaltına olmak üzere göz üstüne uygulayıp küçük fırça darbeleriyle uygulayın. Yine parmağınızla yedirin.

Şampanya rengi göz farınızı hemen kaş altına paralel olarak kullanın. Açık kahverengi göz farını aynı fırçayla göz yuvarlağınızın göz çukuru üzerinde kalan kısmına uygulayın. Kullandığınız fırçanın kalın olması gerekir ve göz bitiminde daha koyu bir görüntü elde etmek için fırçanızı burada daha yuvarlak hareketlerle, daha yoğun olarak uygulayın.

Kedi gözü makyajına adını veren çekik görüntüyü elde etmek için “eyeliner” uygulamasını gözaltınızı takip eden çizgiyi takip edecek şekilde uzatın. Buradan göz üstüne geçerek göz pınarına doğru uzattığınız kirpik diplerinize yakın ince ve düzgün bir çizgi çizin. Daha sonra aynı “eyeliner” fırçası ile çizginin üzerinden geçerek biraz daha kalınlaştırıp belirginleştirin. Göz üstü bitim çizgisini, gözaltından uzattığınız çizgiyle birleştirmeye, aralarındaki boşluğu doldurmaya özen gösterin. Son hareket olarak da göz pınarınıza odaklanın. Buradaki çizginin göz şeklinize uygun olarak hafif aşağı doğru çizilmesine ve buraya doğru yaklaşırken içeriye doğru boyamaya dikkat etmelisiniz.

Artık gözaltına geçebilirsiniz. Gözaltına da eyeliner uygulamanız gerekli. Bunun için kirpiklerinize çok yakın, ince ve düzgün bir çizgi çizin. Gözünüzün üstündeki çizgiyi biraz daha uzatmanız tam bir kedi gözü makyajı elde etmenizi sağlayacaktır. Rimel uygularken kirpik diplerinizden yukarı doğru çıkarken sağa sola zikzak uygulamalı ve rimeli kirpik aralarına böylece iyice yedirmelisiniz. Artık mükemmel bir makyajla geceye hazırsınız.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın