Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kapsül Gardırop Nedir?

Kapsül Gardırop Nedir?

“ Moda sektöründe seçeneklerin çoğalmasıyla alternatif çözümler ortaya çıkmaya başladı... "Kapsül gardrop" bu çözümlerden birisi... ”

Geçmişi 1970lere kadar uzanan "kapsül gardop" ilk kez Londra da bir butik işleten Susie Faux tarafından kullanılmıştır. Daha sonrasında ise 1985 yılında Amerikalı moda tasarımcısı Donna Karan bu terimi iş kıyafetleri için yaygınlaştırmıştır.

Kapsül Gardrop Ne demek?

Bir sezon içinde toplamda 30-40 birbirine uyumlu parçayı kombinleyerek sade bir moda anlayışını temsil ediyor. Her sezon için 30-40 parçanın sezonu kurtaracağı düşüncesi hem dolabınızı hemde kafanızı rahatlatacak br düşünce olmasının yanında cüzdanınızı da oldukça rahatlatan bir çözüm aslında. 

Moda sektörünün sürekli değişen, yenilenen akımlarını, trendlerini sorgulatan bu sadeleşme akımı "minimalist" yaşamayı sevenlere de oldukça hitap ediyor. Daha fazla detay için sadecilik sitesinden okuyabilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın