Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kapitone Nedir?

Kapitone Nedir?

“ Kapitone desenleri, kapitone mont modelleri, kapitone ne demek, kapitone kelime anlamı nedir ve daha fazla bilgi resimli örnekler... ”

Kapitone Kelime Anlamı

2 kat kumaş arasına pamuk, yün, elyaf gibi yumuşak dolgu malzemelerinin yerleştirilip dikilmesiyle oluşan el sanatıdır. Bu el sanatı çok eski zamanlardan beri süregelmektedir. Özellikle ısınmak için yapılan kapitone yelek, ceket, jüpon, yorgan, yatak örtüleri bu geleneksel el sanatının önemli parçalarındandır.

Kapitone işi hemen hemen her kumaş türüyle yapılabilir. Tek parça olabildiği gibi baklava, kare, üçgen gibi geometrik şekillerde de dikilebilir. Günümüzde birçok tekstil ürününde de görülen kapitone ürünler geleneksel el sanatının günümüze uyarlanması şeklinde karşımıza çıkmakta. Günümüzde de en çok ev tekstil ürünleri, yelekler, montlar ve ceketler olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca kapitone son yıllarda çantalara ve de botlara da rastlamak mümkün.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Drape Nedir?
Önceki Yazı

Drape Nedir?

Yorum Yazın