Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Jimnastik Kıyafetleri Nelerdir?

Jimnastik Kıyafetleri Nelerdir?

“ Farklı spor dalları var ve hepsine özel kıyafetler de bulunmakta. Bu yazımızda jimnastik kıyafetlerini inceliyoruz... ”

Jimnastik kıyafetleri özel olarak üretilir ve hem spor yaparken giyilir hem de jimnastik gösterilerinde giyilir. Jimnastik kıyafetleri tercihe göre tek parça ya da iki parçadan oluşabilir.

  • Tek parçadan oluşan jimnastik kıyafetleri genelde mayo olup görselliği ön plandadır. Vücudu saran, esnek ve ter atıcı özelliği bulunan bir kumaştan yapılır. Profesyonel jimnastikçiler bu kıyafetin dikişsiz olanını giyerler. Alt kısmı uzun ya da kısa olan tek parça jimnastik kıyafetleri de bulunmaktadır.
  • İki parçalı jimnastik kıyafetleri tişört ve tayttan oluşur. Tişörtün atlet formunda olanları terin vücuttan dışarı çıkmasını sağladığı ve vücudun sürekli kuru kalmasını sağladığı için daha çok tercih edilmektedir. Alt kısım için ise beli çok ince bir lastikten oluşan, esnek yapıda, vücudu saran bir spor taytı giyilir.
  • Jimnastik yaparken ayağı kaydırmaz bir bantla sarmakta fayda vardır. Böyle bir bant yoksa ortopedik, tabanı esnek ve ayağı sıkıca kavrayan bir spor ayakkabısı da giyilebilir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın