Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Glamorous / Glam Giyim Tarzı

Glamorous / Glam Giyim Tarzı

“ Bayan giyim tarzlarından biri olan glam giyim tarzı hakkında detaylı bilgi ve glamorous kıyafet modelleri... ”

Glamorous/Göz Alıcı Giyim Tarzı

Glamorous kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup “göz alıcı, büyüleyici” demektir. Dolayısıyla glam giyim tarzı da göz alıcı, dikkat çekici ve gösterişli bir giyim tarzını temsil etmektedir.

glam-giyim-tarzi

1970’li yıllar ortaya glam moda, dönemin müzik tarzıyla beraber ortaya çıkan bir moda tarzını simgeliyor. Simli, payetli, ışıltılı,metalik renklerde ışıltılı ve vücudu saran gösterişli kıyafetler glam stili yani gösterişli giyim tarzı  olarak biliniyor. Uzun yırtmaçlar, gösterişli sırt dekolteleri, zarif işlemeler ve kaliteli kumaşlardan tasarlanan kıyafetler bu tarza örnek kıyafetlerdendir.

glam-moda-stili

Peki göz alıcı bir stile nasıl sahip olabilirsiniz? Glamorous moda için nelere dikkat etmelisiniz bir göz atalım.

  • Öncelikle temiz, parlak ve bakımlı saçlara, temiz ve canlı bir cilde, bakımlı, manikürlü tırnaklara sahip olunmalı.
  • Beyaz, sağlıklı ve düzgün dişlere sahip olunmalı ki güzel bir gülüş sergileyebilesiniz.
  • Güzel, temiz, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmalısınız ki giydiğiniz kıyafetlerde açıkta kalan bölümler de güzel görünsün. Kollarınız, sırtınız, bacaklarınız gibi.
  • Yüzünüze ve teninize uygun renklerde makyaj yapmalısınız, doğru yöntemler geliştirmelisiniz. Yüzünüze uygun bir saç kesimine sahip olmalısınız.
  • Sizi yansıtan bir parfümünüz olmalı. Hangi kokulardan hoşlanıyorsanız ve teninize de uygun olan bir parfüm seçmelisiniz. Çünkü her parfüm herkesin teninde aynı etkiyi yaratamayabiliyor.
  • Kıyafetinize ve tarzınıza uygun takılara sahip olmalısınız. Doğru zamanda doğru takıları kullanmakta glam giyim tarzın bir gereğidir. Örneğin her kadının klasik bir inci kolyesi mutlaka olmalı.
  • Ayak şeklinizi ince uzun gösterecek güzel renk ve modellerde ayakkabılara sahip olmalısınız.
  • Glamorous stili dekolte giymek anlamına gelmiyor. Şık, gösterişli ve doğru zamanda doğru giyinmektir. Kapalı bir elbise de kalitesi, kumaşı ve modeliyle çok şık ve dikkat çekici olabilir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın