Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Gelinlik Çeşitleri ve İsimleri

Gelinlik Çeşitleri ve İsimleri

“ Gelinlik çeşitleri isimleri neler, gelinlik modellerinin isimleri, gelinlik türleri ve gelinlik modelleri hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler ... ”

Gelinlik Modelleri ve İsimleri

1-      Balo/prenses modeli gelinlik modelleri : Etekleri kabarık tüllerden ya da geniş kumaşlardan yapılan gelinliklerdir.

  

2-      A kesim gelinlik modelleri : Bedeni oturan ve belden aşaıya yavaşça genişleyerek inen ve adından da anlaşılacağı üzere A harfine benzer bir şekli olan gelinlik modelleridir.

       

3-      Balık/ Trompet  gelinlik modelleri : Bedeni dar ve dizden itibaren çan şeklinde açılan ve ismini aldığı trompete benzeyen şekildeki gelinliklerdir.

  

4-      Kılıf/düz gelinlik modelleri: Vücudu olduğu gibi saran ve aşağı kadar adeta bir kılıf misali oturan gelinliklerdir.

    

5-      Midi etekli gelinlik modelleri

  

6-      Kısa/mini etekli gelinlik modelleri : Genellikle ince, zayıf ve uzun boylu gelinlerin tercih ettiği kısa etekli gelinliklerdir.

      

7-      Kraliyet gelinlik modelleri : Eski dönemde kraliyet elbiselerinin gelinliklere uyarlanmış halidir. Göğüs altına kadar vücudu saran ve göğüs altında bollaşan gelinlik modelleridir.

  

8-      Vintage gelinlik modelleri (dantelli gelinlik modelleri kısmen bu gruba girebilir): 1900lü yılların başlarından ortalarına kadar görülen sade ve düz olan gelinlik modelleridir. Tarlatan giyilmeyen uzun etekli gelinliklerdir.

  

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın