Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Doğru Yaka Seçimi Nasıl Olur?

Doğru Yaka Seçimi Nasıl Olur?

“ Doğru yaka nasıl seçilir, kıyafetlerde yaka çeşitleri, uygun yaka seçimi, yaka çeşitleri ve isimleri hakkında detaylı bilgiler yazımızda... ”

Kıyafetlerde Doğru Yaka Seçimi

Moda, bedeninize en uygun kıyafetler ve size en çok yakışandır! Bu bakış açısından hareketle doğru yaka seçimi de büyük önem taşımaktadır. Şimdi başlıca yaka çeşitlerine göz atalım ve bu yaka çeşitleri hangi bayanlar için uygundur inceleyelim. ( Yaka çeşitleri hakkında detaylı bilgi için linki tıklayabilirsiniz.)

yaka-turleri-nelerdir

Doğru yakayı seçmek birazda vücudunuzu tanımanızla ilgilidir. Uzun bir boynunuz mu var, geniş omuzlara mı sahipsiniz, kısa bir bedeniniz mi var…vs Önce vücudunuzu tanıyın ve sonrasında da tek kural olan “herşeyi orantılı hale getirmeyi ve vücudunuzda denge sağlamayı” anımsayın. Örneğin boynunuz çok kısaysa uzun gösterecek şeyler giymeli, omuzlarınız darsa geniş gösterecek şeyler giyerek bir orantı yakalamalısınız.

Şimdi gelelim yaka tiplerine ve hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmaya…

Straplez yaka modeli

Her yerde çok gördüğümüz ve beğendiğimiz bir modeldir. Ancak her beden için uygun olmadığını hemen belirtelim. Straplez yakalar geniş omuzlu ve küçük göğüslü bayanlar için idealdir. Özellikle gelinlik, abiye ve kokteyl elbiselerinde tercih edilir. Minyon tipli bayanları daha uzun ve güzel gösterir.

Kalp Yaka modeli

Yüzünüzü daha uzun gösterir ve daha çok kısa boyunlu bayanlar için idealdir. İnce bir bele ve dolgun göğüslere sahip kum saati şeklindeki vücutlar için vazgeçilmez bir modeldir.

V Yaka Modeli

Her vücut tipi için uygun bir modeldir. Kıyafetlere dikey bir görünüm kazandırırken daha uzun bir boyun ve beden algısı yaratır. Geniş omuzlu ve geniş üst bedenli bayanlara özellikle tavsiye ediyoruz. Çok büyük göğüslere sahipseniz bu modeli çok tercih etmeseniz daha uygun olur.

Balıkçı Yaka Modeli

Çenenin birkaç santim altında bitmesine dikkat etmek koşuluyla uzun yüzlü ve uzun boyuna sahip bayanlar için tavsiye ediyoruz. Boynu biraz kısaltırken daha dengeli bir görüntü oluşturmakta.

Kayık Yaka Modeli

Her beden şekline hitap ettiğini söyleyebiliriz genel olarak. Ancak çok iri göğüsler bu modeli kullanırken dikkatli olmalılar. Bisiklet ve kayık yakalar dikkati omuza çekecek ve vücudunuzu daha orantılı gösterecektir. Bedeniniz armut şeklindeyse bu model tam size göre diyebiliriz.

Kare Yaka Modeli

Birçok beden şekli için uygun modellerden birisidir. Doğru ölçülerde olmak koşuluyla herkes bu yaka şeklinin içinde güzel görünecektir.

Degaje Yaka Modeli

Uzun boynu ve yüzü dengelemek için degaje yaka ideal bir seçimdir. Göğüs hizasına inen dökümlü degaje yakalar dikey hat oluşturarak vücudu daha uzun gösterir.

Halter Yaka Modeli

Her vücut tipine uygun bir modeldir. Büyük göğüsleri toparlarken küçük göğüsler içinde rahatlık sağlar. İçine dikilmiş sütyenle de oldukça kusursuz bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın