Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Bootie Nasıl Giyilir? Kısa Botlar Nasıl Kombinlenir?

Bootie Nasıl Giyilir? Kısa Botlar Nasıl Kombinlenir?

“ Bootie kombinleri , bootie kimler giymeli , bootie ne demek , bootie neyle giyilir , bootie neyle kombinlenir , kısa bot nelerle giyilir ve daha fazlası için bütün detaylar yazımızda... ”

Bootie İngilizce bir kelime olup dilimizde “patik ve bebek ayakkabı” anlamına geliyor ancak ülkemizdeki anlamı “kısa bot” demek aslında. İngilizce de ise bootieler dediğimiz kısa botlara “ankle boot” yani bilekte biten botlar denilmekte.

Bootileri özellikle sonbahar kış aylarında giysekte ilkbahar yaz dönemi için de açık bootie modelleri var ve kısa etek ve şortlarla giyildiğinde harika görünüyorlar. Şimdi maddeler halinde “Bootie Nasıl Giyilir” inceleyelim.

  • Bence bootiler en çok taytlarla ve skinny jeanlerle uyumlular.

  • Kısa kloş etekler, dar mini etekler, midi etekler ve kalem eteklerle de çok şık duruyorlar.

  • Kısa etekler gibi kısa elbiselerle özellikle bohem tarzda beyaz elbiselerle çok şık görünüyor bootiler.

  • Kısa dar-düz yani shift elbiselerle de bootiler çok güzel kombine edilebilir.

  • Abiye tarzdaki yüksek topuklu  bootilerin şık mini elbiselerle, özellikle bandaj elbiselerle ve kısa abiye elbiselerle çok şık göründüğünü düşünüyorum.
  • Bootiler denim şort ve kumaş şortlarla da yakışmakta.

       Bootie hangi kıyafetlerle uyumsuz olur?

  • Maxi eteklerle bootie giyenler elbette var, hatta bunu yakıştıranlar da var ancak ben uzun eteklerin ve uzun elbiselerin bootieleri kapattığı içiin yakışmadığını düşünüyorum. Üstelik eteğin altında kaba duruyor sanki. Tabi istisnalar her zaman vardır.

  • Boyfriend jeanlerle de bootieleri çok yakıştırmıyorum ama bu zevk meselesi tabi. Son dönemlerde incelediğim görsellerde bootie ve boyfriend jean kombinlerini çok görüyorum.

        Bootie modelleri kimlere yakışır kimlere yakışmaz?

Kısa boylular için çok önerilmeyen bootie modelleri daha çok uzun bacaklı ve ince bayanlara yakışmaktaysa da bootie giymek herkesin hakkı tabiiki. Sadece bootieler giyen kişilerin boyunu daha kısa gösterdiği için kısa boylulara çok fazla önerilmiyor. Hepsi bu.

Henüz bir bootie almadıysanız bu sonbaharda mutlaka bir tane almalısınız. Birçok şeyler giyebileceğiniz bootie=kısa botlar sizde de mutlaka bulunmalı ; )

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın