Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Bohem Giyim Tarzı ve Bohem Giyimin Başlangıcı

Bohem Giyim Tarzı ve Bohem Giyimin Başlangıcı

“ Bohem hayat tarzı, bohem kıyafetler, bohem modası nedir, bohem ne demek, moda akımları nelerdir, moda tarihi dönemleri ve salaş giyim tarzı hakkında detaylı bilgiler ve örnekler... ”

Sözlükte bohem kelimesi  “derbeder, yarının düşünmeden yaşayan, tasasız bir yaşam şeklini benimseyen kimse ya da topluluk” anlamına geliyor. Sanat çevresinde gelişme imkanı bulan bu yaşam şekli zamanla kıyafetleri de etkisine alarak salaş ve derbeder bir tarz olarak gelişmeye devam etti ve bohem tarz denilen bir moda tarzı oluşmaya başladı.

1960-70’li yıllarda popüler olan bu akımın asıl çıkış noktası giyim için harcayacak çok parası olmayan, güzel görünmekten ziyade rahatlığa önem veren kişilerdi. Özgür ve gezgin ruhlu, renkli ve cıvıl cıvıl olmayı seven kişilerin tercihi olan bu akımın günümüzde önemli temsilcileri ise Kate Moss, Sienna Miller, Olsen kardeşler, Vanessa Hudgens gibi isimlerdir.

200lerden sonra tekrar popüler olmaya başlayan bohem giyim tarzı günümüzde daha minimalist çizgilerle kendini gösteriyor. Yine de ana çizgisi değişmeyen bohem tarzının öne çıkan belli başlı ürünleri ise, dantelli elbiseler, salaş bluzlar, şapkalar, iri taşlı kolye ve aksesuarlar, uzun etekler, kat kat çingene elbiseleri, şifon gömlekler, keten kıyafetler, salaş kazak ve hırkalar, renkli ve etnik desenli şallar, saç bantları, çiçek desenli kıyafetler, püsküler, topuklu botlar, kovboy çizmeler… Kısacası rahat, salaş, renkli ve etnik desenli her şey…

Hem renkli hem de rahat bir havası olan enerjik kıyafetler ve bohem giyim tarzına birkaç örnek…

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın