Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Asi, Umursamaz ve Salaş Bir Tarz… GRUNGE TARZI

Asi, Umursamaz ve Salaş Bir Tarz… GRUNGE TARZI

“ Giyim stilleri isimleri neler, grunge akımı, grunge giyim tarzı hakkında detaylı bilgi. Grunge modası nedir, grunge ne demek ve moda tarihi dönemlerinin özellikleri. ”

Asi, Umursamaz ve Biraz da Salaş Bir Tarz…

1980’li yıllarda alternative rockın bir alt türü olarak Amerika da Seattle bölgesinde ortaya çıkan  müzik akımı, kültür ve yaşamı ifade eden grunge, punk, metal ve rock müziklerinden  de etkilenmiştir.  Tarz olarak daha çok agresif, içe dönük ve umursamazdır. Sözlük anlamı isedağınık, kirli” dir. 

90’ların ortasında zirve yapan grunge akımı  son zamanlarda tekrar sahneye çıktı.  Grunge tarzını müzik, felsefe ve giyim tarzı olarak bir bütün görmek gerekir. Rahat ve umursamaz bir tarzı da  ifade eden grunge giyim tarzı oduncu gömleği ile kendini belli eder diyebiliriz. Yırtık yamalı kotlar, mini şortlar, oduncu gömlekler, sarkık kollu hırkalar, deri pantolonlar, ekose etekler, bol tişörtler, askeri parkalar, postallar  grunge giyim tarzının belli başlı kıyafetlerindendir.

Kurt Cobain&Nirvana, Kate Moss, Courtney Love gibi 80’lerde genç olan ünlülerle bütünleşen grunge akımının günümüzdeki temsilcileri ise Mary-Kate Olsen , Kirsten Dunst , Jessica Biel ve Ashley Tisdaleb gibi isimlerdir.

Grunge tarzını biraz punk tarzına benzetmek mümkün ancak felsefeleri farklılık gösteriyor. Punk tarzı asiliği ve belli kurallara bir başkaldırı niteliğindeyken grunge tarz daha çok rahatlığı ve umursamazlığı ifade ediyor gibi. Ancak günümüzde iki tarzın birleşimini de görmekteyiz.

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın