Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Asi Bir Tarz… Punk!

Asi Bir Tarz… Punk!

“ Punk tarzı nedir, punk moda akımı ve öncüleri, punk giyim stili, punk kıyafetler, punk pantolon, punk saç modelleri, punk giyim tarzı hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler... ”

 

Asi bir duruşu simgeleyen punk giyim tarzı 970’li yıllarda İngiltere’de müzik grubu “Sex Pistols” ile ortaya çıkmıştır. Erkeksi bir görünüm, deri kıyafetler ve metal aksesuarlar kullanan punk akımı dünya gençliği tarafından  da takip edilerek daha da yayılmıştı.

Deriler, zımbalar, zincirler, tek kulağa takılan küpeler, yırtık çoraplar ve deri şortlarla kendini ifade eden punklar sıra dışı görünümleriyle bulundukları durumu protesto etmek için her malzemeyi kullanarak kendilerini ironik biçimde “toplumsal artık” olarak sunmuşlardır. 

Punk Tarzında Giyinen Ünlüler

Moda dünyasının ilk ve en güçlü desteğini İngiliz tasarımcı Vivenne Westwood’dan alan punk tarzı çok zor ve cesur olmayı gerektiren bir giyim akımıdır. Punktan ilham alan diğer tasarımcı ve markalar ise Jean Paul Gaultier, Christian Lacroix, Diesel, John Galiano, Dsquared.

2013 yılında punk tarzıyla tekrar karşı karşıyayız. Peki punk akımının en temel görsel ürünleri nelerdir bir göz atalım…

Deri motorcu ceket (biker ceket)

Jean ceketler

Bez ayakkabılar

Çengelli iğne ve çanta iğneleri

Siyah postallar

Zımbalı kıyafetler

Deri ve skinny jeansler

Asi ve renkli saçlar

Koyu göz makyajı ve parlak doğal renkte dudaklar

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın