Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Anvelop Elbise Nedir?

Anvelop Elbise Nedir?

“ Ünlü tasarımcı Diane Von Furstenberg’in 26 yaşında tasarladığı ve kendisini uluslararası bir üne kavuşturan ‘wrap dress’ in hikayesi... ”

Yaz-kış her sezon rahatlıkla giyip her türlü kombini yapabildiğimiz bir elbise olan anvelop/zarf elbiseyi kim icat etti dersiniz? Bedeni olmayan ve rahat etmenizi sağlayan bu kullanışlı elbiseyi Amerikalı moda tasarımcısı Diane Von Furstenberg’in 1972 yılında tasarladı. Zamanla popüler hale gelen “wrap dress” yani tam çevirisiyle “kapaklı/kruvaze elbise” herkesin tercih ettiği ve kullandığı bir elbise türüdür.

Anvelop elbise neden bir klasik oldu diye sorarsanız cevabı zamansız, sade,kadınsı, her zaman şık olmasındadır.

Anvelop elbise nedir?

Anvelop etek uçlarına doğru genişleyen ve dökümlü olan anlamına gelmektedir. Dikişsiz görünümü ile ünlüdür. Anvelop elbise modelleri geniş ve bol kesimi için birçok vücut şekline de uyumludur.

Fazla kiloları gizlemek için de tercih edilebilecek modeller arasında yer alan çiçek desenli anvelop elbiseleri daha sade aksesuarlarla tamamlayarak harika ve kadınsı görünebilirsiniz.

Anvelope/zarf kesim elbiseyi her an her yer de giymek mümkündür. Hatta zayıf kişilerin ince bel vurgusu yapması içinde, elbise üzerine ince kemer kullanılabilir.

Aynı elbiseyle istediğiniz zaman şık, istediğiniz zaman sade ve hatta spor olmak için aksesuar seçimlerine dikkat etmelisiniz.

Dökümlü duruşundan dolayı elbise modeli kendi başında zaten spor ve bir o kadar sadedir. 

Her renkle kolay kombin edilebilen kruvaze elbiseler tüm gündelik ve özel gün kombinlerinizin odak noktası olabilir. Aksesuarlarda istediğiniz kadar cesur olma şansıyla birlikte tabiki. 

Kadife kumaşlara çok yakışan bu model harika bir döküme ve görünüme sahip olmanızı sağlayabilir.

Şimdi de anvelope elbise giyen ünlülere göz atalım...

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın