Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Açık Hava Konserinde Ne Giyilir?

Açık Hava Konserinde Ne Giyilir?

“ Konsere Giderken Ne Giyilir, Açık Hava Konseri İçin Kombin Önerisi, Konsere Giderken Ne Giyebilirim diye düşünüyorsan yazımıza göz atabilirsin... ”

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden olan açık hava konserlerini çok severiz. Eğlenmek,  şarkı söylemek, dans etmek, zıplamak ve kurtlarımızı dökmek için harika aktivitelerdir. Peki açık hava konserine giderken ne giyilir?

Konsere giderken öncelikle konserin ve müziği türü kadar mekan ve oturma alanı hakkında bilginiz olmalı. Çünkü oturacağınız bir konserle ayakta sürekli zıplayacağınız bir konserde giyeceğiniz ayakkabı kesinlikle farklı olacaktır. Şimdi gelin detayları madde madde yazalım...

- Eğer konser ayakta geçecekse topuklu ayakkabı giymemelisiniz. Ancak oturabileceğiniz bir konserse biraz daha şık ve topuklu modellerle beyaz kombinler tercih edebilirsiniz.

- Rock, pop ya da chill out tarzında ve festival havasında geçen konserlere giderken rahat giysileri tercih etmelisiniz. Bu tarz konserler festival havasında gerçekleştiği ve genellikle gündüz başladıkları için uzun saatler ayakta olacaksınız ve bu koşullardaki tercihiniz sizin kesinlikle rahat olmanızı sağlayacak kıyafet ve aksesuarlar olmalı.

Deri kombinler de açık hava konserleri ya da akşam konserleri için tercih edilebilir. Tabi havanın çok sıcak olmaması önemli, aksi halde deri kıyafetler sizi bunaltabilir.

 - Konser saati eğer geceyse şıklık bir adım daha önemli olacaktır. Eğer konser gündüzse daha rahat ve salaş olunabilir. Jeanler, ekose gömleklerle grunge stili de konserler için en popüler kombinlerden diyebiliriz.

- Kısa denim etekler ya da ışıltılı eteklerle de rahat ve şık kombinler oluşturabilirsiniz. 

- Kot şortlar, kısa bol elbiseler, askılı bluzler, salaş penyeler ile şapka ve gözlük ve rahat ayakkabılar, sandaletler. Bunun yanı sıra hafif bir makyaj ve festival ruhunu yansıtan açık ya da eğlenceli saç modelleri ile kovboy tarzı da tercih edilebilir açık hava konserleri için.

- Eğer gideceğiniz konser akşam, oturma düzenli ise kıyafetleriniz biraz daha şık olmalı. ( Uzun elbiseler, şık dolgu topuklu ayakkabılar, öne çıkan takılar, özenli saçlar, hafif ama ışıltılı makyaj) 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın