Her yaz sezonunun öne çıkan renklerinden biri olan saks mavisi, günlük kombinlerin yanı sıra, abiye elbiselerde de karşımıza çıkıyor. Bu sezon mezuniyet partileri, düğünler, davetler ve kokteyllerde bayanların en çok tercih ettiği abiye renklerinin başında gelen saks mavisi abiye elbiseler, yazın bronzlaşan teninizle de oldukça uyumlu.

Kırmızı halıdaki ünlülerin de sıkça tercih ettiği saks mavisi abiye elbise modelleri arasında, mini elbiseler, asimetrik kesim abiyeler, cut out modeller ve sırt dekolteli abiye modelleri yer alıyor. Vücut tipinize ve tarzınıza en uygun modeli seçerek, saks mavisi abiyenin içinde oldukça modern ve havalı görüneceksiniz.

Siyah stilettolar ve topuklu ayakkabılarla kombinleyebileceğiniz saks mavisi abiyenizi, abiyelerin vazgeçilmezi gümüş rengi açık ayakkabılarla da tamamlayabilirsiniz. Ayrıca sezonun öne çıkan neon renkleri arasında yer alan pembe ve turuncu da saks mavisi abiye elbiselerle tamamlayabileceğiniz ayakkabı ve aksesuar renkleri arasında yer alıyor.

Esmer bayanlar için en ideal renklerden birisi olan saks mavisi abiye elbise modelleri ile lacivert tonlarında bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Ayrıca dumanlı göz makyajı da saks mavisi abiyeniz ile uyumlu bir göz makyajı olacaktır. Saçlarda ise sezonun modası örgü modeller ya da vintage esintilerini tercih edebilirsiniz.

About The Author

1982 Sinop doğumlu, yaşamını İstanbul'da sürdüren Emel Kırıcı evli ve eşi ile internet üzerine uğraşmaktadır. Adil, insancıl, evrensel ve hoşgörülü bir İNSAN olmaya gayret eden ve "moda" tutkunu bir hayatı vardır.

YORUM YAZIN